Відгуки та рецензії на ОПП “Актуарна та фінансова математика”

«Актуарна та фінансова математика»

На мою думку, ОПП «Актуарна та фінансова математика» складена логічно та послідовно. Кафедра математичного і функціонального аналізу має потужний кадровий склад. Мені завжди подобалося працювати з викладачами. Я мала можливість розглянути теорію хаосу, динамічні системи у своїй магістерській роботі. Це сучасна та актуальна тема, тому вважаю, що теорію хаосу можна ввести, як вибіркову дисципліну.

Плюсом ОПП «Актуарна та фінансова математика» є те, що вона оновлюється відповідно до сучасної фінансової сфери. Оновлено більшість дисциплін, додано англомовні дисципліни, які є цікавими та актуальними. Дякую викладацькому складу, який завжди готовий удосконалювати ОПП і завжди слухає побажання студентів, а згодом і виконує.

• Випускниця 2021 року Дарина Долішняк

Відгук про навчання на магістерській програмі
спеціальності «Математика»

Магістерська програма «Актуарна та фінансова математика» привабила мене специфічною спеціалізацією математики у фінансовій та страховій сфері. Цей напрямок є досить конкурентним та перспективним, адже у досить високооплачуваній фінансовій сфері бракує кваліфікованих фахівців-математиків. Своєрідна міждисциплінарність програми дозволяє ефективно поєднувати теоретичні знання з фінансів та страхування із складними математичними методами, які застосовуються у цій сфері.

Навчання на програмі було приємним, достатньо складним та насиченим. Водночас, усі викладачі програми дуже детально пояснювали важкі дисципліни та приділяли багато часу практичним завданням. Найкращі спогади про навчання, а також відчуття потреби розширення знань, надихнули мене на вступ на ще одну магістерську програму кафедри математичного і функціонального аналізу – «Статистика».

• Випускник 2022 року Петро Самілів

Відгук про навчання на магістерській програмі
«Актуарна та фінансова математика»

Мої приємні спогади про навчання в магістратурі пов’язані із набуттям вміння максимально просто розв’язувати складні математичні задачі, які виникають у страхуванні чи фінансах. Таке вміння відрізняло нашу групу від студентів, що навчались на спеціальності «Фінанси» та мали більш теоретичні знання.

Постійне проведення наукових заходів – конференцій та семінарів дозволило мені побачити високий науковий рівень викладачів програми. Поступово я також зацікавився наукою та цьогоріч вступив до аспірантури за спеціальністю «Математика».

Переглядаючи оновлену освітню програму, мені було приємно помітити, що поступово збільшується кількість дисциплін іноземною мовою. Це не лише збільшує конкурентоспроможність випускників магістратури на іноземному ринку праці, а ще й підвищує інтелектуальний капітал та інші «гнучкі» компетенції фахівців.

• Випускник 2022 року Дмитро Фарима

«Актуарна та фінансова математика»

Навчання в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника запам’яталось мені як найвеселіший та найбільш насичений подіями період мого життя. Ми мали можливість брати участь у спортивних змаганнях, розважальних та пізнавальних заходах, а під час написання магістерської роботи став у нагоді досвід прослуховування доповідей на наукових семінарах та конференціях.

Хочу відмітити також факт високої якості навчання на освітній програмі «Актуарна та фінансова математика». У цьому я мав нагоду пересвідчитись під час перебування на практиці, а також розгляду вакансій на регіональному ринку праці та стажування. Я бачу, що отримані мною знання та вміння дозволяють мені бути успішним та мати перспективи кар’єрного зростання. За це я щиро вдячний викладачам кафедри, працівникам деканату та моїм одногрупникам! Сподіваюсь «Актуарна та фінансова математика» матиме багато студентів в майбутньому.

• Випускник 2020 року Юрій Чоп’юк

«Актуарна та фінансова математика»

Освітня програма «Актуарна та фінансова математика» відкриває багато можливостей для студентів. Вона надає цінні знання у фінансах, страхуванні та ризиковому управлінні.

Під час навчання ми працювали з реальними даними та інструментами, які застосовуються у фінансовій індустрії, використовуючи наші математичні навички. Це допомагає набути практичний досвід та готує до реальних завдань в цій сфері. Також програма сприяє розвитку аналітичних навичок, що корисні в будь-якій галузі. Вона навчає розуміти фінансові процеси, інвестиції та ризики.

Навчаючись на «Актуарній та фінансовій математиці» та відвідуючи фахові заходи, ми знайомилися з викладачами та студентами, з якими мали спільний науковий інтерес, дізнавалися про останні тенденції та дослідження, обмінювалися думками та цікавими ідеями, що як я, вважаю, є досить корисним як для навчання, так і для подальшої карʼєри. Фінансова сфера постійно змінюється, і дана ОП вчить бути адаптивним і готовим до змін. Що є важливим у сучасному світі, де нові технології значно впливають на галузь.

Загалом, програма надає студентам цінні знання та інструменти для успішної кар’єри у фінансовій сфері та поза нею.

• Випускниця 2020 року Ілона-Анна Луців

Рецезії на ОПП “Актуарна та фінансова математика”