Основні напрямки наукових досліджень

Прізвище, ініціали Посада Наукова робота
Загороднюк А.В. Зав. кафедри Керівник комплексних тем, які фінансуються за рахунок державного бюджету України: “Розробка аналітичних методів у нескінченновимірному комплексному аналізі та теорії операторів”, “Гомоморфізми та функціональне числення в алгебрах аналітичних функцій на банахових просторах”.
Напрямки досліджень: аналітичні відображення банахових просторів, алгебри аналітичних функцій на банахових просторах.
Осипчук М.М. Професор Наукові інтереси: випадкові процеси (дифузійні, стійкі), теорія потенціалів для псевдодиференціальних рівнянь, прикладний статистичний аналіз
Дмитришин Р.І. Професор Аналітична теорія неперервних і гіллястих ланцюгових дробів та їх застосування
Шарин С.В. Професор Функціональне числення в класах поліноміальних розподілів та аналітичних функцій
Малицька Г.П. Доцент Системи типу Колмогорова в Lp
Соломко А.В. Доцент Дослідження функціонального числення для генераторів сильно-неперервних мультинапівгруп операторів у згорткових алгебрах узагальнених функцій та ультрарозподілів
Марцінків М.В. Доцент Лінеаризація нелінійних відображень на топологічних векторних просторах
Слободян С.Я Доцент Теореми про нормальний граничний розподіл числа хибних розв’язків системи нелінійних випадкових рівнянь у полі GF(2)
Кравців В.В. Доцент Блочно-симетричні аналітичні функції обмеженого типу на бананових просторах
Івасюк І.Я. Доцент Спектральна теорія узагальнених ермітових якобієвих операторів
Василишин Т.В. Професор Аналіз на спектрах алгебр аналітичних та гладких функцій на банаховому просторі

Загороднюк А.В. є головним редактором наукового журналу «Карпатські математичні публікації», зареєстрованого Вищою атестаційною комісією України як фаховий з ряду спеціальностей, співголовою редакційної колегії журналу “Journal of Vasyl Stefanyk Precarpathian National University”.

Під керівництвом Загороднюка А.В. на факультеті математики та інформатики діє спільна з Інститутом прикладних проблем механіки і математики імені Я.С. Підстригача НАН України лабораторія нелінійного функціонального аналізу, функціонує Спеціалізована вчена рада К 20.051.09 з правом прийняття до розгляду та проведення захистів дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальностями: 01.01.01 – математичний аналіз та 01.01.06 – алгебра і теорія чисел; щопонеділка відбувається науковий семінар кафедри математичного і функціонального аналізу.

Колектив кафедри продовжує роботу над держбюджетними темами «Розробка аналітичних методів у нескінченновимірному комплексному аналізі та теорії операторів», «Гомоморфізми та функціональне числення в алгебрах аналітичних функцій на банахових просторах» та темою у межах робочого часу «Розробка аналітичних та аналітико-числових методів дослідження дифузійних процесів у випадково-неоднорідних шаруватих тілах».

У рамках міжнародної співпраці кафедра математичного і функціонального аналізу має тісні зв’язки з університетом м. Валенсія (Іспанія), Жешувським університетом (м. Жешув, Польща), Державною вищою професійною школою в м. Хелм (Польща). Зокрема, у 2015 році на базі ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» проведено спільний з Державною вищою професійною школою в м. Хелм «Другий міжнародний семінару з аналітичних функцій».

Завдяки наполегливій роботі д.ф-м.н. Осипчука М.М. на факультеті функціонує Лабораторія статистичного аналізу, де студенти мають можливість проводити дослідження, отримати фахові навички зі своєї спеціальності.